O nas

Zafascynowana magią dziecięcej wyobraźni stworzyłam miejsce, w którym dzieci mogą rozwijać swoje pasje i w przyjaznej atmosferze poznawać świat.

"Smerfowa Dolina" to przedszkole, żłobek i klub malucha  mieszczące się w spokojnych dzielnicach Bielska-Białej. Miła, domowa atmosfera i kolorowe sale sprawiają, że dzieci chętnie tu wracają. Smerfiki mają do dyspozycji przestronną salę zabaw, osobną jadalnię, łazienkę, szatnię oraz ogród.

"Smerfowa Dolina" stawia na kształtowanie w dzieciach dobrych nawyków higienicznych (dzieci są pod stałą opieką stomatologa) oraz żywieniowych (dzieci same  przygotowują zdrowe posiłki). Staramy się także aby zajęcia były urozmaicone i trafiły w gust naszych przedszkolaków.
Działamy od 2011r i zarówno ja (jako dyrektor) jak i nauczyciele wkładamy całe serce i siły w opiekę i naukę Państwa dzieci.
Naszym zadaniem jest zapewnienie wszystkim wychowankom bezpiecznego i przyjaznego miejsca dostosowanego do każdego etapu rozwoju dziecka. W tym celu stworzona została mała grupa dzieci prowadzona przez nauczycieli z pasją.

Dzieci mają najbardziej chłonny umysł pomiędzy 1 a 3 rokiem życia, gdy uczą się chodzić i mówić. Dlatego trzeba dołożyć wszelkich starać aby wspomóc rozwój pociechy. Od 3 roku życia dziecko uczy się współżycia w grupie, pomocy innym, samodzielnego ubierania się a także z zaciekawieniem poznaje świat. Dzieci 5-cio letnie charakteryzuje natomiast duża kreatywność, zapał przy wykonywaniu powierzonych zadań oraz upór, który często pomaga w wykonywaniu zadania.
Dzięki odpowiednim kwalifikacją i zaangażowaniu nauczyciela a także wsparciu Rodziców można sprawić, że Państwa pociecha pewnym krokiem wejdzie do szkoły i będzie się w niej dobrze czuła.

 

Dlaczego nasze placówki?

 

W naszych placówkach prowadzimy wiele ciekawych i urozmaiconych zajęć sportowych.

 

Dzieci są z natury niezwykle ruchliwe i ciekawskie dlatego niezwykle ważne jest aby zaspokoić dziecięce potrzeby, a zabawy ruchowe jest do tego najlepszą drogą.
Pamiętajmy jednak, że ruch to nie tylko zorganizowane ćwiczenia, to także wycieczki rowerowe, jazda na łyżwach czy po prostu szaleństwa w ogrodzie.

 

Ruch jest ważny bo:

  • wzmacnia ciało, hartuje organizm
  • uczy wytrwałości, współzawodnictwa i uczy przegrywania
  • wyładowuje energię

 

Zapraszamy dzieci od 6 m-ca życia do 7 lat.

 

grafika2

grafika1